Archive - Kitap

Kasım 15th, 2013

Haziran 27th

Haziran 2nd

E-fatura 20 ilde 25 bin ağaç getirdi

Türk Telekom müşterilerinin e-fatura kullanımı ile yeşeren 'E-Fatura Ormanları' 20 ilde 25 bin ağaç sayısına ulaştı. Yıl sonuna kadar Türkiye genelinde dikilen ağaç sayısının 100 bini bulması hedefleniyor.

E-faturada ayrıntı ücreti alınmayacak

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), sabit ve cep telefonu ile internet hizmetlerine ilişkin elektronik ortamda gönderilen ayrıntılı faturalar için ücret alınmamasına karar verdi.

BTK Başkanı Tayfun Acarer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tüketicilerin, fatura bedelinin hangi hizmetler karşılığında oluştuğunu ayrıntılı şekilde görmelerinin en temel haklarından biri olduğunu söyledi.

Türk Telekom'dan e-fatura kampanyası

Türk Telekom, e-fatura talimatı veren bireysel müşterilerine 100 dakika hediye edecek.

Türk Telekom, e-fatura talimatı veren bireysel müşterilerine şehir içi, şehirlerarası, 444lü numaralar, GSM ve 1. kademe milletlerarası yönüne yapılan aramalarda kullanabilecekleri 100 dakika hediye edecek.

Cep telefonu sahiplerine şok

Cep faturanız beklediğinizden fazla geldi ve faturanızın detaylarını incelemek istiyorsanız bunun da bir ücreti var.

Şikayetvar'ın haberine göre cep telefonu sahipleri gsm operatörlerinin faturaları e-postalarına ücret karşılığı gönderdiğini belirtti.

Maliye'den e-fatura dönemi

Maliye Bakanlığı, elektronik fatura (e-Fatura) dönemini başlattı. E-Fatura uygulamasının sağlıklı bir şekilde yaygınlaştırılması için kademeli bir geçiş uygulanacak. Başlangıç olarak, anonim ve limited şirket statüsünü haiz mükelleflerin uygulama kapsamında e-Fatura gönderme veya almasına izin verilecek. Mal veya hizmet satışı dolayısıyla fatura düzenlemek zorunda olan mükellefler, genel hükümler çerçevesinde kağıt fatura düzenleyebilecekleri gibi e-Fatura da düzenleyebilecek.

Haziran 1st

Mayıs 2nd

Elektronik Tebligat TNB KEP İle Gerçek Oldu

Dünyanın bir çok gelişmiş ülkesinde uzun yıllardır kullanılan Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) sistemi ülkemizde de kullanılmaya başlandı.

Sponsorlu bağlantılar

Son yorumlar